fbpx

Pożar w suszarni. Zadymił słonecznik

Na wysokości zadania stanęli strażacy z zachodniopomorskiego Kamienia Pomorskiego i okolic, wezwani do pożaru suszarni ziarna słonecznika w miejscowości Rzeczyn.

Zdarzenie miało miejsce 29 października. Jak mówi Michał Wiaderski z komendy powiatowej, akcja prowadzona w dużych obiektach przemysłowych nigdy nie jest prosta.

– Potrzebny jest sprzęt potrzebny do pracy na dużych wysokościach, które ułatwiają dotarcie do źródła ognia. To są wysokości rzędu 25 metrów, gdzie panują wysokie temperatury, zadymienie, wilgotność. A słonecznik to ziarno oleiste, więc gdyby doszło do zapłonu, mielibyśmy w pełni rozwinięty pożar – powiedział.

W tym przypadku na szczęście działania ograniczyły się do usunięcia tłacego się ziarna z silosu i przelania go wodą. W działaniach związanych z gaszeniem pożaru brało udział sześć strażackich zastępów. Informacja o wysokości strat nie została podana.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.