fbpx
Strona głównaPrawo i finanseW ramach modernizacji gospodarstwa wsparcie na nawadnianie pól

W ramach modernizacji gospodarstwa wsparcie na nawadnianie pól

Już wkrótce rolnicy będą mogli uzyskać około 100 tysięcy dotacji na wsparcie inwestycji związanych z nawadnianiem pól uprawnych. Obecnie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace dotyczące zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 umożliwiających wprowadzenie takiego rodzaju wsparcia w ramach działania – modernizacja gospodarstw rolnych.

Dotacje będzie można przeznaczyć przede wszystkim na inwestycje polegające na ulepszeniu już istniejących instalacji nawadniających oraz na inwestycje zwiększające obszar nawadniany.

W pierwszej kolejności wsparcie to ma być skierowane do rolników z terenów szczególnie narażanych na susze. Resort rolnictwa zapowiada, że o ten rodzaj wsparcia rolnicy będą mogli się ubiegać już za kilka miesięcy. Jak podkreśla Ryszard Zarudzki, podsekretarz stanu w MRiRW najważniejsze jest, że Komisja Europejska wyraziła już zgodę na uruchomienie takiego działania.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamierza też zwiększyć pomoc dla spółek wodnych lub związków wodnych z 500 000 do 1 000 000 złotych.

Źródło: MRiRW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.