fbpx
Strona głównaZwierzętaTrzoda chlewnaW Chinach powstanie największa na świecie 26-piętrowa... chlewnia

W Chinach powstanie największa na świecie 26-piętrowa… chlewnia

W miejscowości Ezhou w prowincji Hubei powstaje największa na świecie chlewnia. Łącznie w dwa 26-piętrowe budynki mają mieć ok. 800 000 metrów kwadratowych, co ma pozwolić na produkcję 1,2 mln świń rocznie.

Na tak ogromną inwestycję zdecydowało się chińsko-singapurskie konsorcjum Hubei Zhongxin Kaiwei Modern Animal Hosbandry. Jej cena szacowana jest na 4 mld juanów, co w przeliczeniu daje ok. pół miliarda euro…

Jeden z budynków jest już praktycznie gotowy, a produkcja ma w nim ruszyć w listopadzie. Pierwsze dwa piętra będą pełniły funkcje gospodarcze i zaopatrzeniowe, zaś w każdym kolejnym ma się znaleźć po 1000 loch.

Produkcja ma być całkowicie zautomatyzowana, a pomieszczenia będą klimatyzowane. Inwestor zwraca uwagę na to, że obiekt ma korzystać ze źródeł zielonej energii i będzie wyposażony w zaawansowany system oczyszczania odpadów.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.