fbpx

W 2023 roku na dopłaty do paliwa rolniczego rząd przeznaczy 1,3 mld zł

Wczoraj odbyła się sejmowa komisja finansów, w której udział wziął m.in. wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik. Podczas prac komisji poinformował, że na dopłaty do paliwa rolniczego na przyszły rok przewidziano w budżecie państwa ponad 1,3 mld zł.

Jest to zatem podobna kwota w stosunku do obowiązującej dotychczas. A ostatnie zmiany zaszły w dopłatach do paliwa rolniczego od 1 stycznia bieżącego roku; wówczas zwiększono limit paliwa na który otrzymywano zwrot podatku akcyzowego ze 100 do 110 l/ha. Ponadto zwiększono limit zużycia ON w przeliczeniu na dużą jednostkę przeliczeniową bydła (z 30 l do 40 l). W wyniku tych zmian wygospodarowano na dopłaty do paliwa dodatkowe 160 mln zł.

Wiceminister podczas posiedzenia komisji ujawnił, że trwają prace nad rozwiązaniami mającymi wesprzeć rolników, jednak stwierdził, że zostaną one ujawnione kiedy będą w “wysokim stopniu zaawansowania”

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.