Ursus wciąż z dużym zadłużeniem. Ponadto spółka traci licencję na produkcję autobusów

Sagi pt. kłopoty Ursusa ciąg dalszy. Nie dość, że Spółka ma ok. 158 mln zł długów, a jej wyniki finansowe nie napawają optymizmem, to będzie musiała zakończyć produkcję trolejbusów i autobusów.

Przed kilkoma laty przedstawiciele Spółki zapowiadali wielką ofensywę na rynku autobusów, niewiele jednak z tego planu wyszło. Teraz Ursus ma się skupić na ciągnikach i maszynach rolniczych, ale także, nie rezygnując z szeroko pojętej produkcji samochodowej, na zeroemisyjnym samochodzie dostawczym.

– Działalność grupy kapitałowej Ursus w perspektywie kolejnych okresów zostanie oparta przede wszystkim na rozwoju linii agro, tj. na produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz na projekcie zeroemisyjnego samochodu dostawczego (kontynuacja projektu ELVI), jak również na produkcji specjalistycznych kontenerów – można przeczytać w komunikacie lubelskiego producenta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności