fbpx
Strona głównaTechnikaUrsus wciąż z dużym zadłużeniem. Ponadto spółka traci licencję na produkcję autobusów

Ursus wciąż z dużym zadłużeniem. Ponadto spółka traci licencję na produkcję autobusów

Sagi pt. kłopoty Ursusa ciąg dalszy. Nie dość, że Spółka ma ok. 158 mln zł długów, a jej wyniki finansowe nie napawają optymizmem, to będzie musiała zakończyć produkcję trolejbusów i autobusów.

Przed kilkoma laty przedstawiciele Spółki zapowiadali wielką ofensywę na rynku autobusów, niewiele jednak z tego planu wyszło. Teraz Ursus ma się skupić na ciągnikach i maszynach rolniczych, ale także, nie rezygnując z szeroko pojętej produkcji samochodowej, na zeroemisyjnym samochodzie dostawczym.

– Działalność grupy kapitałowej Ursus w perspektywie kolejnych okresów zostanie oparta przede wszystkim na rozwoju linii agro, tj. na produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz na projekcie zeroemisyjnego samochodu dostawczego (kontynuacja projektu ELVI), jak również na produkcji specjalistycznych kontenerów – można przeczytać w komunikacie lubelskiego producenta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.