fbpx

A może Ursus 902 z przetargu AMW? Cena jest atrakcyjna

Na stronie bydgoskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego wystawiono do sprzedaży Ursusa 902. Może to dobra okazja, aby nabyć takiego właściwie już klasyka?

Oferta wydaje się atrakcyjna, choć nie zapominajmy że cena 20 tys. zł to dopiero wartość wyjściowa; minimalna, od której można zacząć składać oferty. Oferowany przez Oddział Regionalny AMW w Bydgoszczy egzemplarz jest w naprawdę niezłym stanie wizualnym; pochodzi on z 1982 roku.

Ursus 902 oferowany przez OR AMW w Bydgoszczy, fot. AMW

Warto w tym miejscu przyjrzeć się rynkowi tego modelu; przeglądając oferty można zauważyć, że za kwotę 20 tys. zł trudno nawet szukać najbardziej zmęczonych egzemplarzy. Zazwyczaj za “dziewięćsetdwójkę” trzeba zapłacić ok. 25-30 tys. złotych. Jeżeli jednak zależy nam na egzemplarzu, który od razu będzie prezentował się świetnie i nie będzie wymagał ingerencji potrzebnej do doprowadzenia go do bardzo dobrego stanu, a ponadto będzie pochodził z końcowego okresu produkcji, wówczas trzeba liczyć się z wydatkiem nawet ok. 40 tys. zł.

Ursus 902 wywodził się z modelu C-385. Był wyposażony w przekładnię 16+8, 4-cylindrowy silnik o mocy 82 KM osiągający moment obr. na poziomie 280 Nm. Masa ciągnika wynosiła ok. 4,5 t, zaś jego podnośnik mógł udźwignąć nieco ponad 4 t.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.