fbpx
Strona głównaWiadomościUkraina znacjonalizowała białoruskie nawozy. Teraz trafią do ukraińskich rolników

Ukraina znacjonalizowała białoruskie nawozy. Teraz trafią do ukraińskich rolników

Wczoraj do publicznej wiadomości podano, że Ukraina znacjonalizowała 380 ton białoruskich nawozów azotowo-fosforowych.

W obwodzie czernihowskim Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy znalazło ponad 380 ton białoruskich nawozów azotowo-fosforowo-potasowych o wartości ponad 10 mln hrywien, które zostały przez ukraińskie państwo znacjonalizowane – poinformowała służba prasowa BEB.

– Na podstawie wyników analizy działalności przedsiębiorstw ustalono, że firma będąca dostawcą z Białorusi wysłała na Ukrainę do jednej z firm ponad 380 ton nawozów azotowo-fosforowo-potasowych. Jak się okazało, założycielem firmy odbiorcy jest także białoruska firma ze 100 proc. udziałem – czytamy w oświadczeniu.

W celu dalszego wywłaszczania mienia na potrzeby państwa w stanie wojennym funkcjonariusze organów ścigania wraz z pracownikami jednej z dyrekcji transportu kolejowego Kolei Południowo-Zachodniej przekazali wojsku informację o zajęciu wagonów z nawozami mineralnymi – podano.

Armia Białorusi nie bierze udziału w rosyjsko-ukraińskim konflikcie, jednak wojska rosyjskie wykorzystują terytorium tego kraju, co już uznawane jest za współudział w agresji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.