fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyUkraina chce zliberalizowanego dostępu do unijnego rynku co najmniej do końca roku

Ukraina chce zliberalizowanego dostępu do unijnego rynku co najmniej do końca roku

Dzięki wprowadzeniu liberalnych zasad handlu; zniesieniu ceł i kontyngentów, Ukraina zwiększyła swój eksport do krajów Unii Europejskiej w 2022 roku o 27,9 miliardów dolarów. Nie dziwi więc, że przedłużenia dotychczasowych zasad wymiany handlowej.

– Wszystkie działania podjęte przez Unię Europejską w celu liberalizacji handlu z Ukrainą pozwoliły skierować większość handlu na rynek unijny. Według wyników z 2022 r. 55% wzajemnych obrotów handlowych przypadało na kraje europejskie. Będziemy nadal pracować, aby UE rozszerzyła przepisy, które pozwalają Ukrainie na handel bez kontyngentów i ceł. Biorąc pod uwagę warunki, w jakich działa ukraiński biznes, byłoby to bardzo znaczące wsparcie dla Ukrainy na froncie gospodarczym – powiedziała ukraińska minister gospodarki Julia Swyrydenko cytowana przez UkrAgroConsult.

Swyrydenko dodała, że obecny etap można nazwać etapem przejściowym w drodze do członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Z kolei w komunikacie ukraińskiego resortu gospodarki możemy przeczytać, że ze strony ukraińskiej planowane jest podpisanie umowy ACAA do końca tego roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.