Tylko do końca maja – wnioski o dopłaty bezpośrednie

Tylko do końca maja – wnioski o dopłaty bezpośrednie

31 maja upływa termin naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy do tej pory złożyli w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa około 1,2 mln wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich. Natomiast jeszcze około 140 tys. rolników nie złożyło dokumentów.

Jak podkreśla ARiMR wnioski warto złożyć w terminie – za każdy dzień roboczy opóźnienia płatności zostaną pomniejszone o 1 proc.

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus, która umożliwia wygodne złożenie dokumentów przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

– W tegorocznej wersji aplikacji wprowadzono szereg ułatwień, dzięki którym stała się ona bardziej intuicyjna – część z nich zaproponowali sami rolnicy. Wśród udogodnień warto wymienić: rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi czy dodanie tabeli z podsumowaniem powierzchni zgłoszonych do danej płatności w zakładce „podsumowanie”. Podczas wypełniania wniosku rolnicy są również na bieżąco informowani – za pomocą specjalnych komunikatów – o wprowadzeniu błędnych danych – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

W związku ze zbliżającym się końcem terminu składania wniosków część biur powiatowych ARiMR wydłuża godziny pracy. W razie jakichkolwiek wątpliwości rolnicy mogą zgłaszać się z pytaniami do biur Agencji. Pod numerem 800 38 00 84 czynna jest także infolinia, a szczegółowe informacje o aplikacji eWniosekPlus znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce „eWniosekPlus”.

Źródło: ARiMR