fbpx

Stawka płatności za wyłączenie gruntów z produkcji nie jest jeszcze pewna

To, że rolnicy będą mogli otrzymać dopłaty za wyłączenie gruntów z produkcji już wiemy. Nie są jednak jeszcze znane dokładne kwoty, bowiem będą one zależały od zainteresowania ekoschematem.

Komitet Monitorujący Plan Strategiczny dla WPR szacuje, że będzie to 126,52 EUR/ha, czyli 563 zł/ha, jednak ze względu na to, jakim powodzeniem będzie cieszył się ekoschemat, Komitet zaproponował ustalenie stawki minimalnej – 70% kwoty podstawowej, czyli 88,56 EUR/ha (394,1 zł/ha) i maksymalnej – 110% kwoty podstawowej, czyli 139,1 EUR/ha (619 zł/ha).

Samasz loteria - baner

Planuje się także przesunięcie niewykorzystanych w 2023 roku środków z Dobrostanu zwierząt na sfinansowanie ekoschematu Grunty wyłączone z produkcji. Jest to kwota 27,5 mln zł.

Płatność za ekoschemat Grunty wyłączone z produkcji może być przyznana rolnikowi aktywnemu zawodowo, który wyłączy z produkcji grunty orne (w tym wypas i koszenie) w terminie od 1 stycznia do 31 lipca. Do ekoschematu będzie można zaliczyć maksymalnie 4% gruntów w gospodarstwie.

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.