Twoja przewaga w walce z grzybami

Rape flowers in a blurred rapefield. Yellow flowers all over.

Tarcza Łan Extra 250 EW – to nowość w ofercie Ciech Sarzyna.


To wyjątkowo skuteczny środek grzybobójczy o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego, z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby w uprawie rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

Tarcza Łan Extra 250 EW jest narzędziem w walce z takimi chorobami roślin jak m.in. brunatna plamistość liści, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna pszenicy, czerń krzyżowych, sucha zgnilizna kapustnych, czy zgnilizna twardzikowa.

Zaletą produktu jest przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie w ochronie pszenicy i rzepaku ozimego, duże spektrum zwalczanych chorób oraz szeroki termin stosowania. Ponadto w rzepaku ozimym nie tylko ogranicza presję chorób, ale również działa jako regulator wzrostu – stosowany jesienią poprawia przezimowanie, stosowany wiosną ułatwia zbiór i poprawia jakość nasion To również idealny komponent do tworzenia mieszanin zbiornikowych o szerokim spektrum zwalczanych chorób.

Tarcza Łan Extra 250 EW w zbożach charakteryzuje się szerokim terminem stosowania od fazy początku strzelania w źdźbło do fazy końca kłoszenia (BBCH 30 – 59). Środek jest również bardzo dobrym rozwiązaniem w ochronie fungicydowej rzepaku ozimego.

Zastosowanie w okresie jesiennym w fazie rzepaku 4-8 liści (BBCH 14-18) zabezpieczy plantacje przed czernią krzyżowych. Wykazuje także działanie jako regulator wzrostu, stosowana jesienią przygotowuje rośliny rzepaku do dobrego przezimowania. Tarcza Łan Extra 250 EW zapewni ochronę rzepaku przed chorobami grzybowymi, a także wpłynie na jego pokrój – „skrócenie rzepaku” i pogrubienie szyjki korzeniowej. Umieszczony niżej pąk wierzchołkowy będzie mniej narażony na przemarznięcia.

Tarcza Łan Extra 250 EW zawiera tebukonazol z grupy triazoli. Fungicyd ma formę płynu do sporządzania emulsji wodnej. Środek może być stosowany samodzielnie w rekomendowanych dawkach lub w mieszaninach zbiornikowych z innymi produktami, zgodnie z zaleceniami etykiet-instrukcji stosowania.

Tarcza Łan Extra 250 EW jest już dostępny w sprzedaży w różnych wielkościach opakowań: 1 l, 5 l 10 l, 20 l.

Źródło: Ciech Sarzyna