fbpx

DOVVO® 375 SC, nowy produkt CIECH Sarzyna, który pozwala na kontrolę plantacji rzepaku

Wczesna wiosna to idealny moment na wykonanie zabiegu regulującego pokrój roślin oleistych, m.in. rzepaku. W tym procesie nieocenionym wsparciem dla rolników będzie nowy produkt CIECH Sarzyna – DOVVO® 375 SC, będący połączeniem fungicydu (środka grzybobójczego) i regulatora wzrostu do stosowania w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach rzepiku, lnu czy gorczycy. Dwie uzupełniające się substancje aktywne gwarantują kompletny skład i konkretne działanie DOVVO® 375 SC, który reguluje pokrój roślin, ogranicza straty związane z wyleganiem i zwalcza choroby o największym wpływie na potencjał plonotwórczy.

Dzięki połączeniu dwóch uzupełniających się substancji aktywnych (difenokonazolu i paklobutrazolu), DOVVO® 375 SC reguluje pokrój roślin znacząco wpływając na jakość plonu oraz ogranicza straty związane z wyleganiem. Przeznaczony jest dla rolników ceniących sobie bezpieczeństwo i pewność zwrotu poniesionych nakładów, dzięki wyrównanej plantacji wolnej od chorób. DOVVO® 375 SC skutecznie chroni roślinę m.in. przed suchą zgnilizną kapustnych czy białą plamistością liści.

Samasz loteria - baner

Odpowiedni moment na zastosowanie zabiegu regulującego pokrój roślin to przełom marca i kwietnia, gdy rzepak ozimy jest w fazie rozwojowej BBCH 33, czyli posiada trzy charakterystyczne międzywęźla. W efekcie, środek może spowodować skrócenie łodyg głównych nawet o 10%. Dzięki regulacji roślina wykorzysta energię na wytworzenie większej ilości pędów bocznych (aż do 40%). Nowy produkt największego polskiego producenta środków ochrony roślin – CIECH Sarzyna – to uzupełnienie oferty firmy dla rolników. Ułatwia on kontrolę zdrowotności i regulacji plantacji, jednocześnie zapewniając ochronę i równomierny proces wzrostu upraw, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość plonów.

Środek działa systemicznie i pobierany jest przez liście. Stosowany wiosną wpływa korzystnie na pokrój rośliny, co przekłada się na równomierne dojrzewanie łuszczyn i ułatwiony zbiór. Wyhamowanie wzrostu pędu głównego przełoży się na utrzymanie łanu o odpowiedniej wysokości, a w rezultacie jego wyrównanie, dzięki któremu łan będzie miał równomierny dostęp do promieni słonecznych oraz efektywnej fotosyntezy, tworząc więcej rozgałęzień bocznych. Obniżenie dolnych partii roślin (stożek wzrostu oraz punkt pierwszego dolnego rozgałęzienia) poprawi także zwartość łanu, który będzie bardziej odporny na wyleganie. Równomiernie kwitnący łan oraz dojrzewanie łuszczyn pozwoli ograniczyć straty w plonie z powodu uszkodzeń mechanicznych podczas zabiegów oraz osypywania się nasion w trakcie zbioru. Zastosowanie DOVVO® 375 SC zapewni również rozwój systemu korzeniowego, umożliwi roślinie lepszy dostęp do wody w okresie suszy oraz usprawni pobór składników pokarmowych.

– Nasz najnowszy produkt, DOVVO® 375 SC, dopełnia naszą gamę preparatów przeznaczonych do ochrony rzepaku. Chcąc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rolników, wychodzimy z propozycją skutecznego środka, która ma za zadanie wspierać intensywny wzrost i rozwój roślin. Dzięki naszemu produktowi rzepak, rzepik, len, konopie, gorczyca i mak będą dojrzewać w równym tempie, co znacznie wpłynie na jakość plonu – mówi Jacek Skwira, Portfolio Menadżer CIECH Sarzyna.

DOVVO® 375 SC to wygoda i łatwość stosowania – bez konieczności sporządzania wieloskładnikowych mieszanin opryskowych. Dawka na hektar jest bardzo praktyczna – wynosi 0,35 L. Zawartość substancji aktywnych – difenokonazolu i paklobutrazolu to odpowiednio 250 g/l i 125 g/l.

Źródło: CIECH

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

3 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.