fbpx
Strona głównaWiadomościSpotkanie ministrów rolnictwa w sprawie zwalczania ASF

Spotkanie ministrów rolnictwa w sprawie zwalczania ASF

We wtorek 10 listopada minister rolnictwa Grzegorz Puda rozmawiał z minister wyżywienia i rolnictwa Republiki Federalnej Niemiec Julią Klöckner i ministrem rolnictwa Republiki Czeskiej Miroslavem Tomanem o współpracy w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń.

W spotkaniu uczestniczyli również główni lekarze weterynarii Polski, Czech i Niemiec.

Podczas spotkania omówiono obecną sytuację dotyczącą afrykańskiego pomoru świń, a także skuteczność dotychczas stosowanych metod walki i zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. Rozmowa dotyczyła także społecznych i ekonomicznych konsekwencji rozprzestrzeniania się choroby.

Padły także deklaracje ze strony ministrów dotyczące wzmacniania współpracy w walce z chorobą. Ministrowie uznali, że ze względu na charakter choroby, która dotyczy całej wspólnoty, potrzebne będzie zaangażowanie w walkę z nią Komisji Europejskiej.

Minister Puda podkreślił z kolei rolę wymiany informacji pomiędzy państwami, która pozwoli ujednolicić działania w obszarach przygranicznych i zwrócił uwagę na wzmacnianie standardów bioasekuracji w gospodarstwach.

Kwestia wspólnej walki państw UE z ASF ma być podniesiona podczas najbliższego spotkania ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa 16 listopada.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.