fbpx

Siekierski ponownie przewodniczącym Komisji Rolnictwa PE

Czesław Siekierski – poseł do Parlamentu Europejskiego PSL 25 stycznia został dziś ponownie wybrany przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE. Wyboru dokonano przez aklamację. Jak ustaliśmy eurodeputowany będzie pełnił tę funkcję przez 2,5 roku, do końca kadencji Parlamentu.

Na drugą połowę kadencji przypadają wyjątkowo ważne prace w Komisji Rolnictwa. Dokonujemy m.in. przeglądu śródokresowego, który w ramach tzw. omnibusu niejako dokona oceny wdrażania reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) przyjętej w grudniu 2013 roku. Wyjątkowo ważne są również prowadzone już działania na rzecz uproszczenia WPR, które należy do 3 priorytetowych działań, obok zewnętrznych porozumień handlowych i ich skumulowanego wpływu na sytuację rolnictwa europejskiego oraz ograniczenia sytuacji kryzysowych na podstawowych rynkach spowodowanych w dużej mierze embargiem rosyjskim – mówi Czesław Siekierski.

Samasz loteria - baner

Uprawnienia i obowiązki Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) obejmują następujące obszary polityki: wspólna polityka rolna (WPR), zdrowie i dobrostan zwierząt, zdrowie roślin, jakość produktów rolnych, leśnictwo i agroleśnictwo.Poza pracami legislacyjnymi, komisja AGRI monitoruje wdrażanie WPR oraz inne ważne kwestie takie jak bezpieczeństwo żywnościowe. W tym zakresie współpracuje ściśle z Komisją Europejską, Radą UE oraz innymi instytucjami UE i z zainteresowanymi stronami – informuje Biuro Prasowe Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Źródło: Grupa epl

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.