fbpx

Unijna polityka rolna po 2027 roku powinna uwzględniać stanowisko Ukrainy

Jest dla nas bardzo ważne, aby przy opracowywaniu przez nowy Parlament Europejski nowej polityki rolnej, która wejdzie w życie w 2027 r., uwzględniono stanowisko Ukrainy – stwierdził Oleg Chomenko, dyrektor Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu.

Chomenko wyraził swój pogląd podczas konferencji Black Sea Grain 2024. Zaznaczył, że Ukrainę czeka ważne kroki na drodze do integracji europejskiej.

Samasz loteria - baner

– Pierwszym z nich są wybory parlamentarne do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w czerwcu. Następnie następuje powołanie nowej Komisji Europejskiej i dodatkowo przewodnictwo w Radzie UE, które w lipcu będą sprawować Węgry, a w styczniu Polska. Jednocześnie jest dla nas bardzo ważne, aby przy opracowywaniu przez nowy Parlament Europejski nowej polityki rolnej, która wejdzie w życie w 2027 r., uwzględniono stanowisko Ukrainy – mówił cytowany przez Agroportal.ua.

Jednocześnie odniósł się do kwestii liberalizacji handlu UE z Ukrainą wyrażając oczekiwanie na zgodę na nowe warunki ATM-u. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta 25 kwietnia.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.