fbpx
Strona głównaWiadomościProtest zachodniopomorskich rolników, traktory na drogach

Protest zachodniopomorskich rolników, traktory na drogach

Dużą akcję protestacyjną na drogach przeprowadzili dzisiaj rolnicy z województwa zachodniopomorskiego.

Protest zorganizował zachodniopomorski NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”, a odbył się on na drogach praktycznie całego regionu, na które wyjechały traktory z flagami i transparentami.

Rolnicy domagają się w ten sposób od rządu RP między innymi pilnego przygotowania i wdrożenia rozwiązań łagodzących kłopoty spowodowane pandemią, wieloletnimi niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz kryzysem, wywołanym gwałtownym wzrostem kosztów produkcji rolnej. Uważają także, że rozwiązania przyjęte w ramach Europejskiego Zielonego Ładu nie mogą zagrażać suwerenności żywnościowej naszego kraju.

Akcja protestacyjna widoczna była także na drogach całego regionu, rolnicy nie urządzali jednak blokad, a jedynie przejeżdżali kolumną zaplanowanymi wcześniej trasami. W proteście wzięło udział minimum kilkaset traktorów.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.