fbpx
Strona głównaWiadomościPrezydent powoła dziś Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

Prezydent powoła dziś Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

Dzisiaj o godz. 13 prezydent Andrzej Duda ma powołać 20-osobowe ciało doradcze, które ma zajmować się doradzaniem głowie państwa w rozwiązywaniu problemów wsi i rolnictwa.

– W środę o godz. 13 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda powoła Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Będzie to specjalne ciało doradcze, które będzie zajmowało się sprawami szeroko rozumianego rolnictwa. Rada będzie składała się z 20 osób. Rada będzie zajmowała się konsultacjami i doradzaniem Prezydentowi w zakresie spraw dotyczących rolnictwa – powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski

– W poprzedniej kadencji Prezydenta Andrzeja Dudy funkcjonowała sekcja w Narodowej Radzie Rozwoju zajmująca się tematyką wsi i rolnictwa. Pan Prezydent podjął decyzję, że sprawy rolnictwa, sprawy obszarów wiejskich są tak ważne, także z punktu widzenia prezydentury, że potrzeba jest powołania specjalnej rady, która będzie się tymi kwestiami zajmowała – dodał Spychalski.

Podobna rada działała podczas prezydentury Lecha Kaczyńskiego, a w jej skład wchodzili m.in. Jan Krzysztof Ardanowski (jako przewodniczący), Adam Jarubas czy Jerzy Chróścikowski.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.