Prezydent powoła dziś Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

HyperFocal: 0

Dzisiaj o godz. 13 prezydent Andrzej Duda ma powołać 20-osobowe ciało doradcze, które ma zajmować się doradzaniem głowie państwa w rozwiązywaniu problemów wsi i rolnictwa.

– W środę o godz. 13 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda powoła Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Będzie to specjalne ciało doradcze, które będzie zajmowało się sprawami szeroko rozumianego rolnictwa. Rada będzie składała się z 20 osób. Rada będzie zajmowała się konsultacjami i doradzaniem Prezydentowi w zakresie spraw dotyczących rolnictwa – powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski

– W poprzedniej kadencji Prezydenta Andrzeja Dudy funkcjonowała sekcja w Narodowej Radzie Rozwoju zajmująca się tematyką wsi i rolnictwa. Pan Prezydent podjął decyzję, że sprawy rolnictwa, sprawy obszarów wiejskich są tak ważne, także z punktu widzenia prezydentury, że potrzeba jest powołania specjalnej rady, która będzie się tymi kwestiami zajmowała – dodał Spychalski.

Podobna rada działała podczas prezydentury Lecha Kaczyńskiego, a w jej skład wchodzili m.in. Jan Krzysztof Ardanowski (jako przewodniczący), Adam Jarubas czy Jerzy Chróścikowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności