fbpx

Prezydencka Rada ds. Rolnictwa rozpoczyna prace nad korektą Zielonego Ładu

Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy Prezydencie RP, Jak K. Ardanowski poinformował, że dziś, 23 kwietnia, Rada rozpoczyna prace nad propozycjami korekty Zielonego Ładu, które zostaną przedstawione Komisji Europejskiej. 

Korekta Zielonego Ładu może zostać wprowadzona przez nową Komisję Europejską, a działania powinna wesprzeć Polska, która od stycznia 2025 r. będzie sprawować prezydencję w UE. Jan Krzysztof Ardanowski ma nadzieję, że propozycje zmian zostaną poparte przez polskie i unijne organizacje rolnicze, ale także inne branże zbulwersowane forsowaniem przez UE zmian w budownictwie, transporcie czy energetyce.

Samasz loteria - baner

Prezydencka Rada ds. Rolnictwa czeka na propozycje zmian ze strony nie tylko ekspertów z branży, ale też przedstawicieli oddolnych ruchów rolniczych.

– Ostatnie protesty uaktywniły młode pokolenie gospodarzy dobrze wykształconych, świetnie poruszających się w mediach społecznościowych, którzy zaczynają odgrywać coraz większą rolę w ruchu rolniczym. Dlatego zależy nam na ich aktywności przy pracach nad propozycjami zmian w Zielonym Ładzie – powiedział J. Ardanowski cytowany w komunikacie biura prasowego Prezydenta RP.

Prace nad projektem zmian mają zostać zakończone w maju i przekazane aktualnie urzędującej Komisji Europejskiej.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.