fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościPrasowanie gałęzi w sadzie prasą rolującą? Bardzo proszę!

Prasowanie gałęzi w sadzie prasą rolującą? Bardzo proszę! [video]

Zastosowanie pras rolujących może być naprawdę szerokie. Świadczyć może o tym wykorzystanie prasy Sipma do prasowania gałęzi w sadzie po cięciu zimowym.

Maszyna nie została w żaden sposób zmodyfikowana; tak jak przystosowano ją do prasowania słomy czy siana, czyli materiałów do których została stworzona, tak prasuje gałęzie. Tworzone baloty mają masę ok. 200 kg. Nie rozpadają się i nie ma problemów z załadunkiem ich tradycyjnymi metodami.

Gałęzie są prasowane usługowo, i w ramach umowy trafia on do usługodawcy. Właściciel maszyny planuje jej rozbudowę; w planach jest m.in. montaż wymiataczy bocznych.

Maszyna radzi sobie z gałęziami bardzo dobrze, jednak pod jednym warunkiem. W prasowanym materiale nie może być grubych gałęzi, wówczas bowiem zapychają się one w prasie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.