fbpx
Strona głównaTechnikaPotatoEurope 2022 trwa

PotatoEurope 2022 trwa [galeria]

Po przerwie spowodowanej pandemią powróciły największe targi ziemniaczane PotatoEurope, które odbywają się w dniach 7 – 8 września 2022 r. w “Rittergut Bockerode” koło Hanoweru. W wystawie bierze udział 256 wystawców. Targi mają międzynarodowy charakterze i są świetną platformą do pozyskania informacji o nowościach i nowinkach technologicznych, odmianach oraz nawiązania nowych kontaktów handlowych. 

Pokazy odbywają się na farmie Rittergut Bockerode koło Hanoweru, gdzie przeważają gleby lessowe, gliniaste o pH wartości 7,0. Podstawowe składniki odżywcze użyte na tych ziemiach to potas, fosforan i magnez w ilości K: 15,5 mg/ 100 g gleba, P: 6,1 mg/ 100 g gleba, Mg: 10,0 mg/ 100 g gleba. Ostatnie wapnowanie było w 2015 roku. Średnia roczna temperatura zanotowana w tym obszarze to 9,5 C, a średnie roczne opady 720 mm.

Wystawa potrwa do końca dzisiejszego dnia.  Kolejne targi PotatoEurope 2023 odbędą się w Belgii.

Zapraszamy na fotorelację.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.