fbpx

Cztery nowe produkty od Basf na 2024 rok

BASF Polska, dział Agricultural Solutions podczas konferencji prasowej pod tytułem „Zaprojektuj swój sukces i zachowaj równowagę”, która odbyła się 29 listopada 2023 r. w Warszawie zaprezentował nowości w portfolio do ochrony rzepaku oraz zbóż a także przedstawił zmiany personalne. Stanowisko Country Managera od 01.10.2023 objął Andrej Sarnatsky.

– Od 1 października rozpocząłem kierownictwo działu Agro w Polsce. Urodziłem się w Ukrainie, ale większość swojego życia mieszkałem poza jej granicami. Mam podwójne wykształcenie, najpierw studiowałem rolnictwo w Ukrainie, następnie ekonomię skoncentrowaną na rolnictwie w Niemczech. Zdecydowaną większość swojej kariery zawodowej związałem z BASF. W firmie BASF zajmowałem się między innymi marketingiem,  zarządzaniem portfolio produktowym do ochrony rzepaku i słonecznika. Drugą część kariery spędziłem w dziale sprzedaży. Zajmowałem się między innymi rynkami Niemiec, Polski, Czech, Węgier i Słowacji – opowiedział o sobie Andreja Sarnatsky, nowy szef działu Agro

Zmiana następi również na pozycji Head of Technical Management . Poinformowano, że po 28 latach pracy w firmie BASF dr Witold Łykowski przechodzi na emeryturę, a jego miejsce zajmie od 1 stycznia 2024 r. roku Jacek Brol. dr Witold Łykowski przez rok będzie pełnił jeszcze funkcję eksperta Działu Technicznego pomagając nowemu zastępcy wdrążyć się w tajniki tego działu.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowości jakie firma BASF przygotowała na nadchodzący sezon. Znalazły się wśród nich preparaty do rzepaku i słonecznika: Architect, Pictor Revy, oraz dwa produkty do zbóż – Daxur i Revyfex Plus.

Architect jest to fungicyd, który zawiera trzy substancje czynne tj. strobiluryna, chlorek mepikwatu i proheksadion wapnia. Zapewnia on skuteczną ochronę przed najważniejszymi chorobami rzepaku takimi jak czerń krzyżowych, mączniak prawdziwy, biała palmistość. Nowy fungicyd posiada funkcję regulatora wzrostu, wpływa pozytywnie na pokrój roślin, poprawia przezimowanie oraz zapobiega wyleganiu. Architekt działa już w temperatrze  5 st. Celcjusza.

Pictor Revy pierwszy produkt w tej uprawie zawierający Revysol® – najlepszy triazol na rynku. Jest on przeznaczony do stosowania w okresie kwitnienia, a jego główne zalety to:

  • optymalna formulacja stworzona dla rzepaku, aby uniezależnić się od pogody,
  • szerokie spektrum zwalczanych chorób (zwłaszcza zgnilizna twardzikowa) i wysoka skuteczność,
  • długie okno zabiegowe (BBCH 57-75)

Daxur – jest stworzony dla rolników poszukujących równowagi między dobrymi wynikami i przystępną ceną. Dedykowany dla takich upraw jak pszenica ozima i jara, jęczmień ozimy i jary, pszenżyto ozime oraz żyto ozime. Preparat składa się z dwóch substancji czynnych: Revysol®   i krezoksym metylowy. Daxur® cechują idealnie wyważone korzyści:

  • szerokie spektrum ochrony we wszystkich gatunkach zbóż,
  • długotrwałe działanie dzięki sile formulacji,
  • pozytywne efekty fizjologiczne,
  • ekonomiczne użycie – czyli dobre plony za przystępną cenę.

Revyflex Plus fungicyd przeznaczony do stosowania w zabiegu T1. To produkt skierowany do rolników chcących uzyskiwać najwyższe plony wysokiej jakości. Jest to gotowa formulacja – następca rozwiązania RevyFlex® sprzed kilku lat. Kluczowa zaleta tego produktu – innowacyjna formulacja, zapewnia producentom zbóż pewność inwestycji i skuteczność działania. Przeznaczony jest do upraw pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta jarego i ozimego, żyta ozimego oraz jęczmienia jarego i ozimego.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.