fbpx
Strona głównaTechnikaLemken z rekordowymi wynikami sprzedaży

Lemken z rekordowymi wynikami sprzedaży

Firma Lemken zamknęła miniony rok obrotowy z 22 proc. wzrostem sprzedaży. Osiągnięty wolumen sprzedaży w wysokości 446 milionów euro stanowi rekord dla tej rodzinnej firmy, która ma 242-letnią historię.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym pracownikom za ich wyjątkową pracę i zaangażowanie  – powiedzieli Nicola Lemken i dyrektor generalny Anthony van der Ley.

Przychodzące zamówienia przekroczyły oczekiwania. Większość rolników i usługodawców korzystała przede wszystkim z niezmiennie wysokich cen produktów rolnych i dlatego inwestowała w nowoczesną profesjonalną technikę rolniczą. W tym pozytywnym środowisku ograniczenia związane z działaniami Covid-19, wraz z trudniejszymi zakupami materiałów i rosnącymi kosztami zakupów, spowodowały szczególne wyzwania, które udało się przezwyciężyć dzięki doskonałej pracy zespołowej. Dzięki temu produkcja była optymalnie utrzymywana przez cały rok, a prawie wszystkie zamówione maszyny mogły być dostarczone. Liczba pracowników firmy Lemken na całym świecie wzrosła do 1697.

Biznes był szczególnie dobry dla Steketee, wciąż stosunkowo niedawno przejętej spółki zależnej. Pod marką Steketee oferowane są mechaniczne pielniki zdolne do wykrywania pojedynczych roślin za pomocą kamery. Maszyny te pomagają zmniejszyć zużycie środków do pielęgnacji upraw i pomagają rolnikom zaoszczędzić pieniądze.

W trudnych warunkach rynek niemiecki był w stanie utrzymać się na wysokim poziomie. Silna sprzedaż siewników zrekompensowała wycofanie segmentu opryskiwaczy polowych. Udział eksportu wzrósł do 81 proc., ponieważ prawie wszystkie rynki międzynarodowe rozwinęły się bardzo dobrze. Wzrost był szczególnie przyjemny na rynkach zagranicznych Kanady, USA, Oceanii i RPA. W USA firma założyła w zeszłym roku własną bazę handlową i serwisową w pobliżu Des Moines, aby jeszcze lepiej radzić sobie z rosnącymi wymaganiami.

W bieżącym roku 2022 firma Lemken jest zaniepokojona trwającą na Ukrainie wojną, nie tylko na poziomie ekonomicznym, ale przede wszystkim na poziomie ludzkim, biorąc pod uwagę wieloletnie relacje firmy z tym ważnym rynkiem rolnym. Ma nadzieję, że ten konflikt zakończy się jak najszybciej. Jednocześnie solidna wielkość istniejących zamówień, która obejmuje wszystkie inne rynki zbytu i została dodatkowo wzmocniona przez wysokie ceny producentów, oznacza, że ​​ryzyko wynikające z tego konfliktu może zostać złagodzone, a zatrudnienie w zakładach produkcyjnych pozostaje bezpieczne. Na tym tle Lemken spodziewa się w tym roku niezmiennie wysokiego poziomu sprzedaży.

W 2022 roku Lemken będzie również kontynuował Program Doskonałości w swojej siedzibie w Alpen, aby unowocześnić produkcję i montaż oraz uczynić ją jeszcze bardziej elastyczną. Zakład montażowy w Haren, który w 2021 roku został pomyślnie zreorganizowany pod kątem produkcji siewników zostanie znacznie rozbudowany, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu. Będzie również w stanie zbudować szereg nowych modeli, które są obecnie na etapie planowania. Dla maszyn Steketee budowana jest obecnie całkowicie nowa, innowacyjna fabryka w South Holland, której otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Nowe narzędzia, które zostaną wprowadzone na rynek w 2022 r., to między innymi kompaktowa brona talerzowa Heliodor z dystrybutorem gnojowicy, a od lata kultywator Karat 10.  Jeśli chodzi o technologię pielenia, Lemken i Steketee wprowadzą również automatyczną maszynę do opielania międzyrzędowego IC-Weeder w wersji z ulepszoną sztuczną inteligencją. Nowością jest połączenie bardzo ekonomicznego oprysku taśmowego i pielenia.

W sezonie jesiennym Solitair DT będzie dostępny jako całkowicie zmodernizowana kombinacja siewnika ciągnionego. Ponadto firma będzie współpracować z Centrum Badań nad Krajobrazem Rolniczym im. Leibniza nad projektem badawczym dotyczącym rolnictwa, którego celem jest opracowanie pługa, który trwale wiąże CO2 w głębszych warstwach gleby, a tym samym zwiększa zawartość próchnicy w perspektywie długoterminowej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.