fbpx
Strona głównaWiadomościPonad 1100 wagonów ze zbożem z Ukrainy czeka na wjazd do Polski

Ponad 1100 wagonów ze zbożem z Ukrainy czeka na wjazd do Polski

Na Zachodniej Ukrainie w pobliżu przejścia granicznego z Polską utknęło niemal 25 tys. wagonów z różnymi towarami, w tym ok. 1100 wagonów wypełnionych ze zbożem, które miało trafić do portu w Gdańsku.

O sprawie informuje Business Insider powołując się na informację państwowej ukraińskiej spółki kolejowej Ukrzaliznycia.

Zastępca dyrektora departamentu handlowego firmy, Walerij Tkaczow, poinformował, że 10 320 wagonów stoi przy węźle w okolicy miejscowości Iziów, najważniejszego punktu dla transportu kolejowego z Ukrainy w kierunku gdańskiego portu.

Kolejowe przejścia graniczne pomiędzy Polską a Ukrainą są obecnie oblężone. Jest to wynik blokady ukraińskich portów czarnomorskich w Czarnomorsku, Chersoniu, Mikołajowie czy Odessie.

– Ukraina tradycyjnie eksportowała 95-96 proc. zboża statkami, ale obecnie eksporterzy muszą rozwijać alternatywne trasy – informuje dyrektor generalny UkrAgroConsult.

Jak widać, dostosowanie infrastruktury kolejowej do transportu tak ogromnych ilości surowców nie jest możliwe; problemem okazuje się m.in. inny rozstaw torów w Ukrainie i w Polsce.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.