fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościPługi Pöttinger Servo T 6000 teraz z wyposażeniem do orki po caliźnie

Pługi Pöttinger Servo T 6000 teraz z wyposażeniem do orki po caliźnie

Austriacki producent rozszerzył opcje wyposażenia pługów Servo T 6000 o ważny element. Półzawieszany pług współpracujący z ciągnikami mocy do 500 KM po wyposażeniu w pakiet do orki On-Land ma teraz większe możliwości zastosowania.

Kilka ręcznych przestawień pozwala na przejście z orki w bruździe do orki po caliźnie. Dzięki temu możliwe  jest chroniące glebę zastosowanie ciągników wyposażonymi w szerokie opony, ogumienie bliźniacze i gąsienice, z efektywnym przenoszeniem siły. Jeżeli warunki pracy na to nie pozwalają, mechanizm obrotowy zapewnia powrót do orki w bruździe.

Zmiana między orką w bruździe i po caliźnie przy zmieniających się warunkach pracy następuje w krótkim czasie i przez wykonanie tylko kilku czynności. Siłownik hydrauliczny On-Land przesuwa na zewnątrz ramę Servo T 6000 tak, żeby pług centralnie poruszał się za ciągnikiem. Dzięki temu możliwa jest praca traktorów o szerokości zewnętrznej do 4 m, z zapewnieniem wystarczającej ilości miejsca dla ogumienia podwójnego i dla podwozia na gąsienicy. Równą głębokość orki po caliźnie wspomaga dodatkowe koło kopiujące umieszczone przed pierwszą odkładnicą. Koło nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ jest zamontowane jako koło wychylne w obszarze ramy. Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu zaworu sterującego nie jest konieczne zabezpieczenie dodatkowego przyłącza wspierającego hydrauliczny mechanizm regulacji ze strony ciągnika.

Duże traktory są często wyposażone w szerokie ogumienie lub  ogumienie podwójne. Nie znajdują one wystarczająco dużo miejsca w bruździe, co nieuchronnie prowadzi do przejeżdżania po niezaoranej glebie. W takim przypadku zastosowanie znajduje Servo T 6000 z możliwością wyposażenia w opcję On-Land, kiedy traktor jedzie po caliźnie, po niezaoranej glebie. To nie tylko wspomaga przenoszenie siły, ale również przez dużą powierzchnię podparcia chroni glebę i zmniejsza szkodliwe zagęszczenie w głębszych warstwach gleby. Również wyeliminowane jest zagrożenie powstania podeszwy płużnej przez poślizg koła jadącego w bruździe ciągnika. Nie dochodzi do powstania bariery dla rozwoju systemu korzeniowego rośliny uprawnej, dla życia glebowego, jak również dla wody i substancji odżywczych. Rośliny uprawne mogą się więc swobodnie rozwijać i zapewnić przez dobry plon.

Dzięki jeździe po caliźnie linia ciągu ma przebieg prostoliniowy. To przekłada się na efektywne przenoszenie mocy z ciągnika na pług i tylko niewielki efekt ściągania w bok, przez co zużycie elementów pługa jest mniejsze. Dla zwiększonego komfortu można zastosować system wspomagania prowadzenia. To zwiększy precyzję pracy i odciąży operatora. Dodatkowo traktor będzie stał prosto na powierzchni gleby, bo koła są oparte o równą powierzchnię. W efekcie operator siedzi prosto i w ergonomicznej pozycji, co jest szczególnie ważne podczas długiego dnia pracy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.