fbpx
Strona głównaPozostałeTargi rolniczePełne hale na Agrotech 2023. Najwięksi z pełną gamą i konferencja Plantpressu o...

Pełne hale na Agrotech 2023. Najwięksi z pełną gamą i konferencja Plantpressu o nowej WPR

Wszystkie z siedmiu hal Targów Kielce na Agrotech są już zajęte – okazałe stoiska przygotują światowi liderzy w branży techniki rolniczej. W dniach od 17 do 19 marca ciągniki i maszyny zaprezentują tu Case IH, Steyr, John Deere, Class, koncern AGCO i wielu innych cenionych producentów. Dopełnieniem wydarzenia będą konferencje dotyczące nowej Wspólnej Polityki Rolnej.     

28. edycja największej w Polsce wystawy techniki rolniczej w halach zapowiada się imponująco. Już teraz siedem hal jest zajętych, a najwięksi w branży – Case IH, Steyr, John Deere, Class, Zetor, AGCO z markami Massey Ferguson, Fendt i Valtra, Farmtrack, Landini, zapowiadają okazałe stoiska z różnorodną prezentacją ciągników i maszyn. Wśród nowości będzie Fendt Vario gen 7 oraz Kioti HX 1201 – najmocniejsze ciągniki tych marek.

Kolejne przedsiębiorstwa lokują się na terenie zewnętrznym, a przygotowywane są miejsca na stoiska „pod dachem” tymczasowym. JCB Interhandler pojawi się zarówno z ciągnikami, jak i z pojazdami, które są wykorzystywane także do prac w lasach. Równolegle z Agrotechem odbywać się będą XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnej Las-Expo.

Potężne maszyny i roboty autonomiczne na Agrotechu

Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in.  Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn,  Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Hardy. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann. Nie braknie firm produkujących maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych, jak Joskin vczy Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika, sterowany smartfonem.

O nowym PROWie w Targach Kielce

Rok 2023 to start nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Informacji na jego temat będzie można zaczerpnąć na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i instytucji mu podległych – Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz ośrodków doradztwa rolniczego. W pierwszym dniu targów, 17 marca, odbędzie się Konferencja na temat nowej Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce i Unii Europejskiej, organizowana przez Wydawnictwo Plantpress, przy wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu: Information Measures relating to the Common Agricultural Policy (IMCAP). Targi Kielce są partnerem tego wydarzenia.

Źródło: Targi Kielce

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.