fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychOgromny problem jednego z najważniejszych producentów zbóż

Ogromny problem jednego z najważniejszych producentów zbóż

Szacuje się, że Brazylia, bo o niej mowa, może zebrać w tym sezonie łącznie 313 milionów ton kukurydzy, soi, bawełny, ryżu i pszenicy. Może to być klęska urodzaju, bo prawie 1/3 tych zbiorów nie ma gdzie przechowywać…

Szacuje się, że deficyt powierzchni magazynowej w Brazylii wyniesie w tym roku ponad 100 milionów ton. Jak tłumaczy dr Joanna Colussi z Uniwersytetu w Illinois cytowana przez serwis AGWEB, od 2010 wzrost powierzchni magazynowych nie był proporcjonalny do wzrostu produkcji roślinnej.

Jeszcze w 2010 roku deficyt powierzchni magazynowych w tym kraju wynosił “zaledwie” 13 mln ton. Do 2013 roku produkcja roślinna wzrosła o 82 proc., a możliwości magazynowe o zaledwie 35 proc.

Pomimo preferencyjnych kredytów oferowanych na budowę magazynów zarówno przez sektor publiczny jak i prywatny, zaledwie 15 proc. brazylijskich gospodarstw dysponuje powierzchniami magazynowymi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.