fbpx

O walce z nieuczciwymi praktykami handlowymi

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują stanowisko ministrów rolnictwa UE, którzy niemal jednomyślnie popierają plan Komisji Europejskiej dotyczący walki z nieuczciwymi praktykami handlowymi (UTP) w łańcuchu żywnościowym na ich dzisiejszym spotkaniu w Luksemburgu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy Komisji, która ma na szczeblu UE prawodawstwo w zakresie zwalczania nieuczciwych praktyk handlowych, wspierane egzekwowaniem przepisów przez niezależny organ. Potrzebujemy europejskiego rozwiązania tego, co jest wyraźnie problemem europejskim. Inicjatywa dobrowolnego łańcucha dostaw opracowana przez detalistów i przetwórców nie zadziałała  – mówi Joachim Rukwied, przewodniczący Copa.  – Dochody rolników są teraz o 40% niższe niż średnie zarobki. Potrzebujemy działań, aby to odwrócić i zwiększyć udział rolników w konsumpcyjnym euro. Ta propozycja może być nadal ulepszana i iść dalej – kontynuuje.

Samasz loteria - baner

Komitety Copa i Cogeca zadowoleniem przyjmują też  pracę platformy UE ds. Strat żywności i marnotrawienia żywności, stwierdzając, że była to bardzo pozytywna inicjatywa umożliwiająca wymianę najlepszych praktyk i wsparcie działań między różnymi zaangażowanymi podmiotami.

Źródło: Copa – Cogeca

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.