fbpx
Strona głównaTechnikaNowy, lekki pług Lemken Juwel 6 uzupełni ofertę niemieckiego producenta

Nowy, lekki pług Lemken Juwel 6 uzupełni ofertę niemieckiego producenta

Wraz z modelem Juwel 6 firma Lemken przedstawia młodszego brata zawieszanych pługów obrotowych Juwel 7, 8 i 10. Od przyszłego roku ten model zastąpi serie EurOpal i VariOpal 5 i 6, które znajdowały się w produkcji od 25 lat.

Nowy Juwel 6 o przekroju ramy 110 mm i prześwicie pod ramą 80 cm będzie dostępny w wersjach od trzech do pięciu skib. Wersja M oferować będzie cztery różne szerokości robocze na korpus, które można regulować mechanicznie.

Z kolei Juwel 6 M V posiadał będzie bezstopniową hydrauliczną regulację szerokości roboczej. W połączeniu z elektronicznym iQblue Connect, narzędzie można łatwo przekształcić w inteligentny pług ze sterowaniem ISOBUS i podłączyć do systemu zarządzania gospodarstwem.

Podstawowe wyposażenie pługów obejmować będzie wypróbowane i przetestowane korpusy Dural. Wykonane ze specjalnie hartowanej stali korpusy DuraMaxx są również dostępne i spełniają najwyższe wymagania pod względem trwałości. Na gleby zakamienione dostępne będzie  mechaniczne zabezpieczenie przeciążeniowe non-stop. Oczywiście, jak we wszystkich zawieszanych pługach obracalnych Lemken, system regulacji Optiquick będzie wyposażeniem standardowym.

Ponadto wszystkie pługi zawieszane Lemken, w tym nowy Juwel, są wyposażone w nowe koło kopiujące, którego wysokość można regulować bez użycia narzędzi za pomocą szeregu otworów. Aby zapewnić większy komfort pracy, koło kopiujące jest również wyposażone w zawieszenie hydrauliczne.

Nowy Juwel 6 przeznaczony jest dla ciągników od 70 do 130 KM i będzie dostępny u dealerów od marca 2023 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.