fbpx
Strona głównaTechnikaNowe wzmocnione dłuta do agregatów Unii

Nowe wzmocnione dłuta do agregatów Unii

Unia wprowadza do oferty dłuta Durum do agregatów Cross i Kos Premium. Nowe elementy zostały wykonane z kutej stali, zaś najbardziej narażone na ścieranie miejsca uzbrojono w płytki z węglika wolframu.

Według deklaracji producenta, dzięki zastosowaniu tej technologii, ich żywotność jest 8-krotnie dłuższa niż elementów standardowych. Takie wyniki otrzymano po wykonaniu testów w warunkach laboratoryjnych i podczas prób praktycznych.

– Zakończyliśmy pierwszą fazę testów przeprowadzanych w warunkach polskich gospodarstw. Dłuta testowane były na kamienistych glebach z dużą zawartością kwarcu.
W momencie montażu na testowych kultywatorach CROSS, masa nowej redlicy DURUM wynosiła 3,65 kg. Po przepracowaniu około 100 hektarów masa dłuta zmniejszyła się zaledwie o nieco ponad 200 g, do wartości 3,46 kg – deklaruje Kamil Kosecki, Product Manager odpowiedzialny grupę maszyn uprawowych Unia.

– Dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, dłuta Durum pracują od początku do końca eksploatacji z tą samą głębokością. Cechą charakterystyczną redlic Durum jest to, że ścierają się one od spodu, a ich długość pozostaje niezmieniona. Redlice te gwarantują bardzo wysoką jakością uprawy, do głębokości nawet 30 cm – deklaruje producent.

Cena redlic Durum to 288 zł/szt, podczas gdy cena redlicy standardowej wynosi 84 zł.

Źródło: Unia

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.