fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościTakiego rozrzutnika Unia jeszcze nie miała (video)

Takiego rozrzutnika Unia jeszcze nie miała (video)

Firma Unia to polski uznany producent maszyn rolniczych i nie mogło jej oczywiście zabraknąć na tegorocznej wystawie Agro Show 2023, podczas której zaprezentowała kilka ciekawych nowości i rozwiązań, które wcześniej nie były oferowane.

Przejęcie Unii przez Chemirol wyraźnie służy firmie, gdyż do oferty wprowadzane są rozwiązania, których wcześniej w jej przypadku nie widzieliśmy. Pierwszym z takich rozwiązań jest wprowadzenie finansowania fabrycznego, którego od dłuższego już czasu domagali się klienci. Kolejnym jest chociażby wprowadzenie 5 letniej gwarancji na produkowane przez siebie pługi i ramy nośne maszyn, a która to gwarancja będzie docelowo rozszerzana na pozostałe maszyny.

Niewątpliwymi nowościami maszynowymi były na stoisku Unii dwa nowe siewniki. Pierwszy z nich, czyli nowy nadbudowany siewnik mechaniczny wyposażony w nowy typ redlic talerzowych z kółkami dociskowymi przeznaczony dla ciągników o mocy od 120 KM. Kolejną siewnikową nowością był natomiast ciągany agregat uprawowo- siewny Feniks, który został zoptymalizowany pod kątem pracy z mniejszymi ciągnikami i obecnie maszynę o szerokości roboczej 3 m można agregować z ciągnikami o mocy już 100 KM.

Lecz z pewnością największą nowością dosłownie i w przenośni był rozrzutnik Tytan 24, który został wyposażony w wagę. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest precyzyjne dozowanie wapna lub obornika i tym samym stosowanie dzięki tej maszynie rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.