fbpx

W 2024 roku rozsiewacz Unia RCW czekają poważne ulepszenia (video)

Podczas tegorocznej Agritechniki Unia zaprezentowała rozsiewacz RCW 120 PLUS H wyposażony w system ważący. Na razie jest to system statyczny, jednak już w 2024 roku ma zadebiutować RCW z dynamicznym systemem ważenia, który umożliwi zmienne dawkowanie nawozów.

Obecnie zastosowany system pozwala nam na kontrolowanie ilości nawozu w skrzyni załadunkowej oraz ułatwia przeprowadzanie próby kręconej. Nowe rozsiewacze ponadto przeszły homologację na dwuobwodowy system hamulców pneumatycznych i będą one już dostępne w ofercie.

Samasz loteria - baner

Rozsiewacze RCW będą mogły być wyposażone także w zupełnie nowe tarcze do wysiewu wapna pozwalające na zwiększenie szerokości roboczej z dotychczasowych maksymalnie 16 metrów aż do 20.

Firma Unia ma już doświadczenia związane ze zmiennym dawkowaniem nawozów w dużych maszynach, czego przykładem jest rozrzutnik obornika Tytan 24 mogący rozrzucać obornik na podstawie map zasobności gleby. Na RCW z takim systemem zaczekamy najprawdopodobniej do połowy przyszłego roku.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.