Niewielkie wahania cen zbóż na światowych giełdach. Ropa w górę

fot. mw

Giełdy “czekają” na comiesięczną publikację Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa dotyczącą prognoz podaży i popytu na światowych rynkach rolnych, stąd można powiedzieć, że we wtorek jeśli chodzi o ceny działo się niewiele.

– Niewielkie wzrosty odnotowały we wtorek kontrakty na kukurydzę i pszenicę i tylko symbolicznie podrożała soja. Olbrzymia zmienność pozostaje w notowaniach unijnego rzepaku. Wyceny nasion spadły (rugi dzień z rzędu) poniżej 800 EUR/t, po wzroście o 10 proc. w ubiegłym tygodniu – informuje Andrzej Bąk z e-WGT.

Cena kukurydzy na MATIF wyniosła na wtorkowym zamknięciu 244,75 EUR/t, zaś pszenicy 276,75 EUR/t. Rzepak kosztował 795 EUR/t.

– Duża uwaga skierowana będzie na dane o areale zasiewów pszenicy ozimej w USA oraz na wielkość produkcji pszenicy na półkuli południowej (spodziewana jest korekta w górę). Z drugiej strony korekta w dół powinna dotyczyć zbiorów kukurydzy i soi na tym kontynencie, a wynika z deficytu opadów w Argentynie, Paragwaju i południowej Brazylii – czytamy na stronie e-WGT.

Sporo zdrożała wczoraj ropa; brent o 3,52 proc., a WTI o 3,82 proc. Ich ceny na zamknięciu to odpowiednio 83,72 i 81,22 USD za baryłkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności