fbpx
Strona głównaTechnikaRynek maszynNajpopularniejsze nadal przyczepy z Pronaru

Najpopularniejsze nadal przyczepy z Pronaru

W Polsce już od kilkunastu lat najpopularniejszą marką przyczep jest PRONAR. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w ciągu sześciu pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 979 szt. przyczep tej marki. To o 193 szt. mniej niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 1172 szt.

Udziały rynkowe marki Pronar wciąż są na poziomie powyżej 40 % i wynoszą dokładnie 40,9%.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Metal-Fach z wynikiem 323 szt. co daje 13,5% udziałów, trzecie miejsce zajmuje Wielton, który notuje 228 rejestracji i udziały 8,9%. Czwarte miejsce przypada w udziale firmie Metaltech – 153 szt. i 6,4% udziałów rynkowych. Natomiast na piątym miejscu znalazła się marka Zasław – 141 szt. i 5,9% udziałów w rynku.

Województwem o największej ilości rejestracji, po pierwszym półroczu 2019 roku, jest woj. wielkopolskie z 305 rejestracjami. Na drugim miejscu znajduje się województwo mazowieckie, z ilością 292 rejestracji tylko o 4 szt. wyprzedza lubelskie (288 rejestracji).

Opracował: Krzesimir Drozd
Źródło: CEPiK

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.