fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNajmniejszy kombajn na Agro Show 2022

Najmniejszy kombajn na Agro Show 2022 [video]

Podczas tegorocznej wystawy Agro Show naszą uwagę zwrócił kombajn Wintersteiger Quantum Core. Tego typu maszyny nie są nowością, jednak ze względu na stawiane im wymagania ich konstrukcja jest niezwykle ciekawa. Rozmawialiśmy o niej z Maciejem Majką, przedstawicielem firmy Roltech dystrybuującej te austriackie kombajny.

Historia firmy Wintersteiger sięga lat 50 XX wieku. Prezentowany w Bednarach model wyposażony jest w heder o szerokości 1,5 metra. Kombajn jest wyposażony w system czyszczenia sprężonym powietrzem, a pod zespołem młócącym zastosowano specjalną taśmę, aby do minimum ograniczyć straty ziarna.

Kombajn nie ma wytrząsaczy klawiszowych jak w konwencjonalnych kombajnach; tutaj zastosowano tzw. wytrząsanie jednoetapowe.

Kombajny mają  także bardzo szerokie możliwości konfiguracji; może być wyposażony m.in. w system wagowy i dodatkowe stanowisko dla osoby, która pobiera próby.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.