fbpx

Ministerstwo Rolnictwa pod rządami Roberta Telusa dobrze oceniane przez rolników 

Według raportu “Polska wieś i rolnictwo 2023” opracowanego przez instytut Market Research World większość rolników dobrze ocenia działania podejmowane w okresie ostatnich 12 miesięcy przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Poniżej cytujemy fragment raportu dotyczący oceny instytucji działających na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich w roku 2023.  

“Wszystkie objęte badaniem działania, podejmowane w okresie ostatnich 12 miesięcy przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdecydowanie częściej były oceniane pozytywnie aniżeli negatywnie przez mieszkańców obszarów wiejskich. Oceny pozytywne stanowiły od 58% do 63% ogółu odpowiedzi – czytamy w raporcie “Polska wieś i rolnictwo 2023” autorstwaOd wielu lat rolnicy i pozostali mieszkańcy obszarów wiejskich bardzo wysoko cenią sobie usługi jakie uzyskują bezpośrednio w placówkach ARIMR, KOWR i KRUS. W 2023 r. w stosunku do 2022 roku ponownie wzrósł odsetek pozytywnych opinii w tym zakresie. Suma pozytywnych ocen jakości obsługi (tj. „bardzo dobrze” i „dobrze”) w jednostkach ARiMR wzrosła o 16,4 pp., w je 13,4% rolników. Pozostali nie potrafią jednoznacznie wypowiedzieć się w tej kwestii (40,9%). dnostkach KOWR o 16,2 pp., natomiast w jednostkach KRUS – o 5,4 pp. 

Opinie pozytywne na temat jakości obsługi w jednostkach ARiMR wyraziło 88,8% załatwiających sprawy,. Wśród osób, które w ostatnim roku załatwiały sprawy w jednostkach KOWR opinie pozytywne na temat jakości obsługi wyraziło 91%. Natomiast wśród osób, które w ostatnim roku załatwiały sprawy w KRUS opinie pozytywne na temat jakości obsługi wyraziło 90,4% załatwiających sprawy. Zaufanie do instytucji publicznych działających na rzecz rolników deklaruje 45,7% rolników, natomiast brak zaufania zaledwie 13,4% rolników. Pozostali nie potrafią jednoznacznie wypowiedzieć się w tej kwestii (40,9%)”. 

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.