Minister Puda zapowiada lepszy komfort życia rolników

W dzisiejszej rozmowie opublikowanej w Gazecie Polskiej Codziennie minister rolnictwa i rozwoju wsi mówił m.in. o 20-procentowym nakładzie na rolnictwo rok do roku, co jego zdaniem przełoży się na komfort życia rolników.

Jak zapowiedział, w 2022 roku nakłady na polską wieś mają wynieść łącznie 60 mld zł.

Minister podczas rozmowy wyliczał swoje sukcesy. Wśród nich wymienił m.in. to, że podczas 12 miesięcy udało się uspokoić sytuację, podczas gdy rolnicy protestowali pod ministerstwem.

– Rolnicy wiedzą, że minister Puda zabezpieczył środki finansowe na nową perspektywę UE, ale też w budżecie na przyszły rok. Wśród wielu zapowiedzi, które padały w Polskim Ładzie dla wsi, znalazła się większość postulatów rolników i organizacji rolniczych – mówił także minister Puda.

Następnie wyliczył 340 spotkań w resorcie rolnictwa i 60 spotkań wyjazdowych.

Minister wyliczał też dofinansowania, m.in. do ubezpieczeń rolniczych, a także te, które mają być realizowane w przyszłości, m.in. w ramach Polskiego Ładu, jak np. dopłaty do paliwa rolniczego czy wsparcie dla hodowców trzody chlewnej.

MZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności