fbpx

Małe gminy mogą dostać sporo pieniędzy. Przed wyborami Rząd obiecuje im dodatkowe finanse

Jeśli 60 proc. uprawnionych do głosowania w gminach do 20 tys. mieszkańców weźmie udział w wyborach, Rząd przekaże tym gminom do 250 tys. zł na działalność kół gospodyń wiejskich, orkiestr dętych lub zespołów ludowych.   

Takie informacje przekazali wczoraj ministrowie: rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński podczas konferencji prasowej.  

Minister Bortniczuk powiedział, że kolejne 250 tys. zł gmina może otrzymać na działalność zespołów sportowych, a minister Telus, że ogłoszony już został program pn. Bitwa o Remizy, w ramach którego jest możliwość uzyskania 1 mln zł na remont lub przebudowę remizy strażackiej, jeśli w gminie liczącej do 20 tys. mieszkańców frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie. 

Najwyższa frekwencja w powiecie stwarza również gminom z woj. mazowieckiego uzyskanie 1 mln złotych na wybrane zadania – o czym poinformował wojewoda Bocheński. 

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner