fbpx
Strona głównaWiadomościUkraińskie prywatne firmy z branży rolno-spożywczej dostaną 25 mln euro z Europejskiego...

Ukraińskie prywatne firmy z branży rolno-spożywczej dostaną 25 mln euro z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przekaże 25 mln euro w ramach gwarancji Holandii na wsparcie prywatnych firm działających w branży rolno-spożywczej.

Jak poinformował serwis prasowy EBOiR, umowę w sprawie gwarancji podpisali we wtorek 24 stycznia w Londynie Robin Uyterlinde, zastępca dyrektora ds. zagranicznych relacji finansowych holenderskiego Ministerstwa Finansów oraz Ines Rocha, dyrektor zarządzająca EBOiR.

– Ważne jest wspieranie odporności gospodarczej Ukrainy w tej nieuzasadnionej wojnie. Wspierając ukraiński sektor agrobiznesu, przyczyniamy się również do bezpieczeństwa żywnościowego na całym świecie, w tym w wielu krajach rozwijających się – wyjaśnił Uyterlinde.

Fundusze zostaną wykorzystane na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego i pomogą w pozyskaniu dalszego finansowania EBOiR na Ukrainie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.