Kury z wszystkich strona świata

Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce ,,Gallus’’  organizuje w dniach 18-19 listopada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wystawę Kur Ozdobnych.

Organizatorzy chcą  w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowlę tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.

Na wystawie prezentowane będą kury z całego świata, m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata, jakimi są m.in. seramy, szabo oraz sebritki o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy kurze, do których należą brahmy, kochiny o masie ciała ok. 7-10 kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i gołębim sercu oraz śpiewające rarytasy wśród kur – ptaki charakteryzujące się niepowtarzalnym talentem.

– Wystawa adresowana jest zarówno do młodych, jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników kur z Polski i zagranicy. W wystawie przewiduje się znaczący udział hodowców tych zwierząt, naukowców prowadzących badania na zwierzętach, studentów, a także przedstawicieli firm branżowych i innych instytucji. Przewidujemy, że sędziowie z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji ocenią ok. 800 kur ozdobnych – informuje Związek Hodowców Drobiu Rasowego

Źródło: SGGW