Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt ponownie w senacie 13 października

Fot. Michał Józefaciuk - Kancelaria Senatu

Senat zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt 13 października, podczas dodatkowego dnia 16. posiedzenia Izby. Poinformował o tym podczas briefingu przed posiedzeniem marszałek senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Jak wyjaśnił Marszałek, Konwent Seniorów podjął taką decyzję w związku z faktem, że senackie komisje rolnictwa i ustawodawcza nie zakończyły jeszcze prac nad tą ustawą. „Komisje wystąpiły o liczne ekspertyzy,  między innymi do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego” – mówił prof. Grodzki.

Ocenił, że niektóre zapisy nowelizacji są oczywiste i niekontrowersyjne, bo dobrostan i humanitarne traktowanie zwierząt jest wymogiem cywilizacyjnym ale wiele innych zapisów wymaga dogłębnego zbadania i przemyślenia , podobnie jak jej skutki ekonomiczne. Marszałek przypomniał, że Senat zaprosił do dyskusji zarówno zwolenników jak i przeciwników tej ustawy przeciwników,  jest ona także konsultowana z szerokimi kręgami społeczności religijnych. „Staramy się przygotować się do finalnej debaty i głosowania jak najlepiej, na chwilę obecną mogę powiedzieć, że spodziewam się, iż senatorowie zaproponują sporo poprawek” – powiedział marszałek senatu.

Źródło: Senat RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności