fbpx

Świat kur – wystawa drobiu ozdobnego w Warszawie

W najbliższy weekend tj. 8 – 9 lutego w obiektach sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Związek Hodowców Drobiu Rasowego ,,Gallus ‘’ organizuje wystawę drobiu ozdobnego, której celem jest podkreślenie wkładu europejskiej kultury w hodowlę tych pięknych ptaków.

Ekspozycja adresowana jest zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. Na ekspozycji prezentowanych będzie około 800 sztuk ozdobnych kur, które oceniane będą przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji.

Samasz loteria - baner

– Na wystawie prezentowane będą kury rodem z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i jeszcze wielu innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia, czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy, do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7-10 kg – informuje Związek Hodowców Drobiu Ozdobnego ,,Gallus’’.

Źródło: SGGW

Opracował: Samuel Skrzysz

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.