fbpx

Profesor Michał Zasada nowym rektorem SGGW

Prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada został nowym rektorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Czteroletnią kadencję rozpocznie 1 września 2020 roku.

Nowy rektor ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w 1993 roku. Pięć lat później uzyskał stopień doktora nauk leśnych. W 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 2014 tytuł profesora nauk leśnych.

Samasz loteria - baner

Prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada
Prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada

– Wśród wielu stanowisk i funkcji, jakie dotychczas pełnił profesor Michał Zasada, należy wyróżnić dwukrotnie funkcję prodziekana Wydziału Leśnego SGGW: w latach 2005–2008 był prodziekanem ds. dydaktyki, a w latach 2012–2016 prodziekanem ds. nauki. Od roku 2008 do 2012 był dziekanem Wydziału Leśnego. W mijającej kadencji władz rektorskich uczelni od 2016 roku profesor M. Zasada pełni funkcję prorektora ds. współpracy międzynarodowej. Prof. dr hab. Michał Zasada sprawował i nadal pełni bardzo wiele znaczących funkcji na forum krajowym i międzynarodowym. Jest m.in. członkiem Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), członkiem zarządu CASEE – the ICA Regional Network for Central and South Eastern Europe oraz członkiem Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna Polskiej Akademii Nauk (PAN). Przez kilka lat był audytorem finansowym Europejskiego Instytutu Leśnego – informuje Biuro Prasowe SGGW.

Jak się dowiedzieliśmy, prace badawcze profesora Michała Zasady koncentrują się wokół urządzania lasu, modelowania wzrostu drzew i drzewostanów, dendrometrii, zastosowania nowoczesnych technologii w inwentaryzacji lasu oraz systemów wspomagania decyzji w leśnictwie. Jest autorem 129 publikacji, w tym 50 w czasopismach indeksowanych w Web of Science.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.