Krajowy system informatyczny na rzecz ochrony roślin

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przy współpracy z innymi instytucjami w tym wszystkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego w Polsce realizuje projekt – ,,Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin’’.

Przedmiotem projektu jest stworzenie krajowego systemu informatycznego na rzecz ochrony roślin, która znacząco wpływa na jakość i ilość produkowanej w Polsce żywności. System będzie narzędziem pracy dla rolników – producentów żywności, wsparciem dla działkowców, sadowników i konsumentów żywności.

Głównym celem strategicznym projektu jest stworzenie krajowego systemu informatycznego na rzecz ochrony roślin w terminie do 31.05.2022, obejmującego 4 e-usługi publiczne.

– Wirtualne gospodarstwo – usługa dotyczyć będzie wielokontekstowego zagadnienia związanego z problemami zidentyfikowanymi przez użytkowników ochrony roślin; odbiorcy -> rolnicy.

– Śledzenie pochodzenia produktów oznaczonych jako pochodzące z rolnictwa i stosowanych środków ochrony roślin; odbiorcy -> konsumenci.

– Raportowanie zagrożeń – usługa umożliwiająca generowanie raportów, zarówno w formie tabelarycznej, jak i graficznej; odbiorcy -> administracja publiczna, instytucje naukowe, samorządy.

– Udostępnianie danych meteorologicznych – usługa umożliwiająca pozyskanie danych meteorologicznych, kluczowych dla rolnictwa i obszarów wiejskich, zagregowanych do poziomu lokalnego; odbiorcy -> samorządy, instytucje publiczne i naukowe.

Udostępniane dane w ramach systemu posłużą również instytucjom publicznym, w tym jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom naukowym, do realizacji zadań własnych z zakresu ochrony roślin. System będzie służył świadczeniu e-usług przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

Źródło: WODR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności