Kombajny Claas Trion. Nowi gracze w klasie średniej zastępują Tucano [video]

Firma z Harsewinkel kontynuuje rozpoczętą w 2019 roku ofensywę modelową w technologii maszyn żniwnych. Na specjalnym pokazie jaki odbył się w Niemczech 5 sierpnia br. mieliśmy okazję poznać nową serię Trion.  Podczas pokazu o nowych kombajnach Claasa z Andrzejem Kulczyńskim, specjalistą ds. produktu w Claas Polska rozmawiał Karol Wieteska. Zapraszamy do relacji z pokazu nowego Claasa Triona.

Seria Trion oprócz maszyn z 5 i 6 wytrząsaczami obejmuje również kombajny hybrydowe z rotorami pojedynczymi i podwójnymi, które zastąpią dotychczasowe modele Tucano serii 400 i 500.

Nowy Trion, jak zapewnia firma, stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju kombajnów Claas, wyznaczając nowe standardy wśród kombajnów w średniej klasie mocy. Wyjątkowa różnorodność typów i wyposażenia pozwala spełnić niemal każde życzenie klienta. Trion sprawdzić się ma na każdym rynku – w Europie, Ameryce Północnej czy Afryce Południowej – i jest skierowany do różnych klientów: od rodzinnych gospodarstw z tradycjami, poprzez zorientowane na wydajność duże gospodarstwa, aż po zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwa usług rolniczych.

Gama maszyn Trion zasadniczo dzieli się na trzy serie z kombajnami wytrząsaczowymi i kombajnami hybrydowymi oraz z dwiema szerokościami kanału omłotowego: Trion 500 z pięcioma wytrząsaczami, system omłotu APS Walker (szerokość kanału 1420 mm), Trion 600 z sześcioma wytrząsaczami, system omłotu APS Walker ( szerokość kanału 1700 mm), Trion 700 z systemem omłotu APS Hybrid (Tion 710 – 730 z rotorem pojedynczym Roto PlusS, Trion 750 z rotorem podwójnym Roto Plus) i szerokością szerokość kanału 1420 mm.

Oprócz wielu nowych koncepcji separacji w oferowanym zakresie mocy wszystkie serie mają możliwość wyposażenia w najnowocześniejsze funkcje. Dlatego też w konfiguratorze znajduje się teraz nie tylko sześć wersji z podwoziem gąsienicowym Terra Trac, ale także sześć maszyn z wyrównaniem nachylenia podwozia Montana. Ponadto wszystkie modele Trion są wyposażone w nową kabinę klasy premium.

W zależności od potrzeb wszystkie modele Trion można wyposażyć w różne systemy automatyki i wspomagania operatora stanowiące elementy Cemos Automatic czy Cemos Dialog, które nie tylko zwiększają wydajność, lecz także optymalizują efektywność i jakość omłotu, odciążając przy tym operatora.

Wszystkie modele Trion będą dostępne w konfiguratorze produktów Claas dla rynków europejskich od jesieni 2021 i można je zamawiać na żniwa w roku 2022. Wprowadzenie nowej serii na rynek Ameryki Północnej i Rosji jest planowane na żniwa w roku 2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności