fbpx

Chciał kupić ciągnik, stracił 46 tys. złotych

Tym razem ofiarą oszustwa padł 42-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, który chciał kupić ciągnik Massey Ferguson umieszczony w ogłoszeniu internetowym. Po przelaniu pieniędzy na konto, kontakt z rzekomym sprzedawcą się urwał.

– Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedającym potencjalny nabywca otrzymał informację, że obecnie ciągnik znajduje się w Szwecji i jeśli 42-latek jest zainteresowany jego zakupem to po wpłaceniu pieniędzy zostanie on sprowadzony z zagranicy i dostarczony do nabywcy. Sprzedający dodatkowo zapewniał, że płatność jest bezpieczna z uwagi na fakt, iż wpłacone pieniądze są blokowane do czasu potwierdzenia przez kupującego otrzymania zamówionego ciągnika – informuje KPP w Radzyniu Podlaskim.

Samasz loteria - baner

Mężczyzna wpłacił 46 tys. zł sprzedawcy i, jak nietrudno się domyślić, ciągnik nie trafił do kupującego.

Policja przestrzega przed tego typu zakupami. Jak uchronić się przed oszustwem? O tym więcej pisaliśmy tutaj: Oszustw “na maszyny rolnicze” coraz więcej. Jak działają przestępcy i jak nie dać się nabrać?

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

  1. Trza było jeszcze babę i dzieci przelać.choc myślę że story podkolorowane jak 75 per sent na internet ach 🐷🤦🙆😁🐽🤣

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.