fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychJeszcze wyższe prognozy zbiorów zbóż na Ukrainie

Jeszcze wyższe prognozy zbiorów zbóż na Ukrainie

Ukraińskie Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywności przedstawiło najnowsze szacunki dotyczące zbiorów zbóż. Mają one wynieść w tym sezonie 79 milionów ton, co jest wartością o 7 mln ton wyższą rok do roku.

– W maju, na początku sezonu siewnego, myśleliśmy, że będziemy mieli około 63-64 mln ton. Następnie podnieśliśmy prognozę do 67-68 mln, potem więcej do – 70 mln. W ciągu ostatnich dwóch tygodni mówiliśmy o zbiorach, które prawdopodobnie wyniosą około 79 mln, czyli o co najmniej 7 mln więcej niż w roku ubiegłym – powiedział ukraiński minister rolnictwa Mykoła Solski.

Minister zwrócił także uwagę na problemy logistyczne zaznaczając, że transport obecnie jest drogi, zaś ziarno wręcz przeciwnie.

– Bardzo ważne jest, abyśmy mieli możliwość sprzedaży po wyższej cenie. Ważne jest też, ile możemy wyeksportować. Przecież musimy mieć możliwość eksportowania z kraju 5 mln ton miesięcznie – mówił Solski.

Szacunki Ukraińskiego Związku Zbożowego dotyczące tegorocznych zbiorów są jeszcze wyższe i opiewają na 80,5 mln ton zbóż.

Źródło: censor.net

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.