fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozów"Jest dużo więcej nawozów niż w zeszłym roku, spokojnie można je nabywać"

“Jest dużo więcej nawozów niż w zeszłym roku, spokojnie można je nabywać”

Dzisiaj rano gruchnęła wiadomość o ograniczeniu i częściowym wstrzymaniu produkcji niektórych nawozów przez Grupę Azoty. To tych rewelacji postanowił się odnieść minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

– Grupa Azoty wydała komunikat, że ogranicza produkcję przez rekordowe ceny gazu […]. Może to budzić niepokój rolników, ale przypominam, że jeszcze na magazynach Grupy Azoty jest dużo więcej nawozów niż w porównywalnym okresie zeszłego roku, więc spokojnie można jeszcze te nawozy nabywać. Grubo ponad 100 tys. ton jest na magazynach. Są one u dealerów, którzy są autoryzowanymi sprzedawcami Grupy Azoty […]. Mam nadzieję, że sytuacja po tych przeglądach technicznych [linii produkcyjnych, które mają odbyć się podczas przerwy w produkcji, przyp. red.] trochę i z gazem się uspokoi – mówił dzisiaj w PR3 Polskiego Radia minister Henryk Kowalczyk.

Przypominamy, że w związku z wysokimi cenami gazu Grupa Azoty ograniczyła produkcję amoniaku do 10 proc. mocy produkcyjnych oraz zatrzymała linie do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu i poliamidu 6.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.