fbpx

Grupa Azoty ze znacznym wzrostem produkcji nawozów

Grupa Azoty opublikowała raport dotyczący wolumenu produkcji nawozów mineralnych za luty 2024 roku. Z przedstawionych danych wynika, że wzrost produkcji nawozów azotowych oraz wieloskładnikowych został osiągnięty w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, ale także do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Szacunkowy poziom produkcji nawozów azotowych w lutym b.r. wyniósł 252 tys. ton, z kolei nawozów wieloskładnikowych 57 tys. ton. Względem pierwszego miesiąca roku to 53 tys. ton więcej wyprodukowanych nawozów azotowych oraz 9 tys. ton więcej w przypadku nawozów wieloskładnikowych.

Samasz loteria - baner

Wolumen produkcji nawozów w Segmencie AGRO (porównanie r/r):

Źródło: https://tarnow.grupaazoty.com/inwestor/raporty-gieldowe/raporty-biezace

W obszarze mocznika, Grupa Azoty odnotowała istotny wzrost produkcji, z 48 tys. ton w styczniu do 80 tys. ton w lutym. W segmencie Chemia także widoczne są wzrosty produkcji, jednak nie tak znaczne jak w przypadku nawozów mineralnych. W Pigmentach wzrost jest na poziomie z 1 tys. ton w styczniu, do 2 tys. ton w lutym.

Wzrosty produkcji w przypadku nawozów mineralnych w znacznym stopniu są zasługą czynników zewnętrznych. “Odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za luty w przypadku nawozów wskazuje, że odnotowaliśmy wyższe zapotrzebowanie na nawozy od naszej autoryzowanej sieci dystrybucji w kontekście zbliżającego się sezonu nawozowego i terminów aplikacji.” – czytamy w wypowiedzi dyrektora generalnego, członka Zarządu Grupy Azoty S.A., Zbigniewa Paprockiego.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.