fbpx

Jak postępować z pustymi opakowaniami po śor – webinarium

Krajowa Rada Izb Rolniczych w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin zaprasza na webinarium, podczas którego omówione zostaną obowiązki rolników związane ze zwrotem opakowań po środkach ochrony roślin.

„Obowiązki rolników w zakresie ewidencjonowania opakowań po środkach ochrony roślin w systemie BDO (tzw. bazie danych o odpadach)” wynikają z ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Ustawa ta określa zasady ewidencjonowania opakowań w systemie BDO, czyli Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami. Zgodnie z ustawą, rolnicy gospodarujący na powierzchni powyżej 75 hektarów zobowiązani są do rejestracji w systemie BDO.

Samasz loteria - baner

Podczas webinarium będzie można się dowiedzieć, kto ma obowiązek rejestracji w tym systemie, w jaki sposób można to sprawdzić, jak się zarejestrować, jak założyć Kartę Przekazania Odpadów i Kartę Ewidencjonowania Opadów oraz jakie zasady obowiązują przy zwrocie opakowań do sklepów.

Webinarium odbędzie się 15 grudnia w godz. 10.00 – 11.30 na platformie ClickMeeting. Żeby w nim uczestniczyć, należy zarejestrować się przy użyciu linku: https://psor.clickmeeting.com/webinarium-systemu-psor/register .

Rejestracja na webinarium trwa do dnia 13 grudnia 2023 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego o wzięciu udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: KRIR

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.