fbpx
Strona głównaPolecamyFilmy rolnicze YTJak na dymisję ministra Kowalczyka zareagowali protestujący rolnicy?

Jak na dymisję ministra Kowalczyka zareagowali protestujący rolnicy? [video]

W dalszym ciągu trwa protest rolników w Szczecinie. Jak protestujący rolnicy oceniają wypełnianie postanowień okrągłego stołu, jak reagują na dymisję ministra Henryka Kowalczyka, czy ta dymisja cokolwiek zmieni i co obiecują sobie po wizycie prezydenta Zełeńskiego w Polsce? O tym rozmawialiśmy z Piotrem Kamińskim ze szczecińskiego NSZZ Solidarność RI.

– W naszej ocenie praktycznie żadne postulaty nie zostały do tej pory zrealizowane; zboże z Ukrainy nadal napływa, pan minister mówi, że dużo mniej, ale nadal płynie. Np. postulat dotyczący wsparcia finansowego, to kwota która jest proponowana jest na etapie przygotowań i nie ma informacji, jaka dokładnie będzie to kwota – mówi rolnik.

– W mojej ocenie wymiana ministra niewiele wniesie, uważam, że głęboki kryzys w rolnictwie, kryzys w partii rządzącej, opozycja, która nagle sobie przypomniała o rolnikach. Wiadomo, dlaczego tak się dzieje, mamy rok wyborów. Natomiast sytuacja jaką mamy trwa praktycznie od pierwszego dnia wybuchu wojny. Dziwi nas, że nagle wszyscy chcieliby nam pomóc. Ministerstwo jest zbyt słabe, aby to rozwiązać – dodaje.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]